ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13788268
*
nr 1378 8268
Spegel
1800-tal, Rotfanér, 153x63 cm
Utrop:
700 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 februari 2021
kl 20:59:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/2 12:28:48
1
700 kr
13/2 15:39:45
2
800 kr
13/2 19:00:45
1
1.700 kr
15/2 20:48:30
3
1.100 kr
15/2 20:48:30
1
1.200 kr (Budbetjänt)
15/2 20:50:19
3
1.400 kr
15/2 20:50:19
1
1.500 kr (Budbetjänt)
15/2 20:52:04
3
1.700 kr
15/2 20:52:04
1
1.700 kr (Budbetjänt)
15/2 20:53:22
3
Vinnande bud
15/2 20:54:49
1
1.900 kr
15/2 20:54:49
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rotfanér spegel speglar trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1378 8268
Spegel
1800-tal, Rotfanér, 153x63 cm
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 1.900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 februari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/2 12:28:48 | 1 | 700 kr |
13/2 15:39:45 | 2 | 800 kr |
13/2 19:00:45 | 1 | 1.700 kr |
15/2 20:48:30 | 3 | 1.100 kr |
15/2 20:48:30 | 1 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
15/2 20:50:19 | 3 | 1.400 kr |
15/2 20:50:19 | 1 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
15/2 20:52:04 | 3 | 1.700 kr |
15/2 20:52:04 | 1 | 1.700 kr (Budbetjänt) |
15/2 20:53:22 | 3 | Vinnande bud |
15/2 20:54:49 | 1 | 1.900 kr |
15/2 20:54:49 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rotfanér spegel speglar trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14